Daňové priznania zo zahraničia
Vrátenie daní z Nemecka

Vrátenie daní z Nemecka

Daňový systém v Nemecku vyžaduje od každej osoby zarábajúcej v krajine odvedenie zálohy na dani. Požiadať o vratku môžete na konci daňového roku, ale explicitne Vás na to nikto neupozorní. Výnimky sú len pri špecifických prípadoch. Vtedy Finanzamt posiela výzvy na podanie daňového priznania písomne.

Práve z tohto dôvodu vznikajú nezrealizované daňové vratky o ktoré prichádzate a po piatich rokoch prepadnú štátu. Pri jednom klientovi sme dosiahli rekordnú daňovú vratku za 5 rokov aj s rodinnými prídavkami dokopy až vo výške 17.000 eur.

O preplatok môžete požiadať najskôr na konci daňového roku. Žiadosť sa uskutočňuje vyplnením daňového priznania. V priznaní sčítavame všetky príjmy a všetky odvedené zálohy na daň. Vypočítame zdaniteľný zárobok a v prípade preplatku žiadame o jeho vyplatenie

Nemeckí zamestnávatelia môžu strhávať nasledujúce druhy daní:

  • Lohnsteuer: vo výške 15 %, 30 %
  • Solidaritätzuschlag 1 %-2%
  • Kirchensteuer 1 %- 3%
  • Sozial / Kranken Versicherung 15 %

Nakoľko pracuje väčšina Slovákov v Nemecku a Rakúsku len časť z roka, teda sa jedná o takzvaných pendlerov, môže byť každému z nich vrátený preplatok, Lohnsteuer, Solidaritätzuschlag a Kirchensteuer,a to vo výške v priemere od 700€ ročne až do 10000€ za viacero rokov.

Zdravotné a sociálne poistenie nie je možné vrátiť, nakoľko sme občanmi Európske únie. Doba odpracovaná v Nemecku sa vám však počíta do dôchodku.

Dôležité úkony v Nemecku pre Vás:

  • overte si, či Vás zamestnávateľ zaregistroval na miestnom finančnom úrade
  • evidujte si všetky doklady – pracovné zmluvy, adresy pobytov, nájomné zmluvy, ideálne aj bločky za cestovanie

O všetko ostatné sa postaráme my.

„Požiadať o vratku môžete na konci daňového roku, ale explicitne Vás na to nikto neupozorní. Pri jednom klientovi sme dosiahli rekordnú daňovú vratku za 5 rokov aj s rodinnými prídavkami dokopy až vo výške 17.000 €.“

Jaroslav brezina

Pred príchodom do Nemecka alebo pred ukončením zamestnania :

  • požiadajte všetkých svojich zamestnávateľov o vydanie ročného vyúčtovania zárobkov a daní, teda formuláre Lohnsteuerbecheinigung LBS (je treba získať originál, kópia je akceptovaná len pokiaľ je na LBS vytlačený tzv. ETIN)
  • dajte svojmu zamestnávateľovi Vašu domovskú trvalú adresu, túto adresu by mal zamestnávateľ dať finančnému úradu
  • pokiaľ sa Vám nepodarí získať originál Lohnsteuerbecheinigung LBS, uchovajte si všetky výplatné pásky, pričom najdôležitejšia je posledná výplatná páska s kumulatívnymi údajmi za dobu odpracovanú u zamestnávateľa
  • získajte všetky platné kontaktné údaje o Vašom zamestnávateľovi: adresu, telefónne číslo, e-mail, fax, webové stránky

Prečo by ste mali spolupracovať s firmou MámNárok.SK s.r.o. prevádzkujúcou portál MámNárok?

Firma vznikla po rokoch riešenia vlastného problému s vratkami daní z práce v Nemecku. Vieme čo to obnáša, rozumieme Vášmu životnému štýlu, chápeme Váš príbeh. Sami sme si tým prešli a naďalej prechádzame. Preto si uvedomujeme, čo prežívate, ako uvažujete a chceme Vám pomôcť tak, ako sme pomohli sebe. Pomôžeme Vám zorientovať sa v systéme a získať späť peniaze, na ktoré máte nárok.

Sme spoľahliví a najlacnejší na trhu.

———————————

Viete kto sme, vidíte naše profily a príbehy

Rozumiete nám

Dodržujeme striktne nemecké normy

Hľadáme riešenia s čo najväčšáím benefitom pre Vás

Zistite na čo Máte Nárok

Ozvite sa nám

Chcem spät svoje dane