fbpx
O nás

O nás

Sme dvaja kamaráti a spolužiaci a manželka Inka. Jaroslav pracuje dlhodobo v Mníchove. Jeho vlastný záujem ho doviedol do oblasti spracovania daní a daňových priznaní v Nemeckom legislatívnom systéme. Ján žil niekoľko rokov v Prahe a venoval sa oblasti startupov. Po návrate na Slovensko a osobnom stretnutí sme si povedali, že toto je zaujímavý problém, ktorý evidentne trápi mnoho Slovákov pracujúcich v Nemecku.

Z niekoľko desiatok klientov sme sa rýchlo vyhupli na stovky ročne. Potrebovali sme pridať externé sily na účtovanie, administratívu a začali sme spolupracovať s právničkou zapísanou v komore daňových poradcov Nemeckej spolkovej republiky.

Preddavky na daniach platia všetci zamestnaní v Nemecku, ale štát im explicitne sám od seba neponúkne vrátenie daní takzvane „na tanieri.“ Predpokladáme, že mnoho ľudí si nie je vedomých tohto prístupu, kedy tichým spôsobom ostáva v nemeckej štátnej pokladnici každý nevyplatený daňový preddavok. Sme presvedčení, že ľudia tak prichádzajú o peniaze, na ktoré majú nárok.

Sme presvedčení, že keď v Európskej únii pracujeme, mali by sme sebavedome európske práva aj užívať.

Preto sme sa rozhodli založiť portál MámNárok.sk.

Tešíme sa na spoluprácu.

Jaroslav, Ján a Inka.